На виконання Указу Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці», враховуючи рішення Міжнародної конференції праці (ILC), з нагоди Дня охорони праці в Україні та з метою організації безпечного й здорового робочого середовища з 21 по 25 квітня 2025 р. в Науковому ліцеї Житомирської політехніки пройшов Тиждень охорони праці під девізом «Революційні підходи до здоров’я і безпеки: роль ШІ та цифровізації на роботі» (Revolutionizing health and safety: the role of AI and digitalization at work).
Впродовж тижня ліцеїсти підготували презентації та обговорили вплив новітніх технологій на безпеку та гігієну праці, а саме: роль передових роботизованих систем у повсякденному житті; можливості використання безпілотних літальних апаратів у військовій галузі, цивільній та наукових сферах; з’ясували різницю між віртуальною та доповненою реальністю; розглянули можливості використання екзоскелетів задля медичної реабілітації; визначили ключові аспекти штучного інтелекту та машинного навчання; познайомилися з Інтернетом речей. У світі, де штучний інтелект стає все більшою нормою нашого повсякденного життя та робочого оточення, вимоги до навичок, потрібних для успішної кар’єри, змінюються, а традиційні професії переосмислюються або автоматизуються.
Для педагогічних працівників практичний психолог Марія Гетманська провела тренінг «Переваги та недоліки використання ШІ в освітньому процесі», оскільки вивчення впливу штучного інтелекту на робочий ринок є критично важливим для розуміння та ефективного впорядкування майбутнього працевлаштування та розвитку кар’єри.
Крім того, в рамках Тижня охорони праці представники громадської спілки «Дім ветерана» та Центру допомоги ветеранам та членам їх родин Башинська Світлана, Нечіпоренко Дар’я, Сичук Марія, Бобровська Каріна провели для учнів 11-х груп Наукового ліцею заняття з домедичної допомоги.