Історія Наукового ліцею Житомирської політехніки ще дуже коротка.

Відповідно до розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 26.07.2019 року № 273, з метою забезпечення в Житомирській області здобуття спеціалізованої освіти наукового спрямування та залучення учнівської молоді до наукової та науково-технічної діяльності було видано ліцензію на провадження освітньої діяльності за рівнем профільної середньої освіти Державному університету «Житомирська політехніка», внаслідок чого 7 червня 2021 року утворено Науковий ліцей Житомирської політехніки.

За результатами конкурсу на посаду директора Наукового ліцею Житомирської політехніки призначено Венцель Наталію.

Науковий ліцей Житомирської політехніки зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 22 липня 2021 року.

Відповідно до освітньої програми, затвердженої педагогічною радою Наукового ліцею Житомирської політехніки, навчання відбувається за двома напрямами: техніко-технологічним та суспільно-гуманітарним профілями.

На навчання до Наукового ліцею Житомирської політехніки за результатами конкурсного відбору зараховано 113 учнів, які навчаються в 4-х групах.

Мова освітнього процесу – українська.

Творчий, кваліфікований педагогічний колектив складається із 17 педпрацівників: Заслуженого працівника освіти України, вчителів–методистів, старшого вчителя, кандидатів педагогічних наук та філологічних наук, майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики.

У Науковому ліцеї Житомирської політехніки створено наукове товариство «Політехніка».

Учні Наукового ліцею працюють у кабінетах та комп’ютерних класах з підключенням до мережі Інтернет, на базі Державного університету «Житомирська політехніка». Кабінети обладнано комп’ютерами, сучасними телевізорами, лабораторії з фізики та хімії – комплектами лабораторного обладнання для відповідних досліджень та наукових проєктів. Окрім того учні Наукового ліцею користуються ресурсами бібліотечного фонду Житомирської політехніки та спортивною залою.

Історія Наукового ліцею Житомирської політехніки ще дуже коротка.

Мова освітнього процесу – українська.