Історія Наукового ліцею Житомирської політехніки ще дуже коротка.

Відповідно до розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 26.07.2019 року № 273, з метою забезпечення в Житомирській області здобуття спеціалізованої освіти наукового спрямування та залучення учнівської молоді до наукової та науково-технічної діяльності було видано ліцензію на провадження освітньої діяльності за рівнем профільної середньої освіти Державному університету «Житомирська політехніка», внаслідок чого 7 червня 2021 року утворено Науковий ліцей Житомирської політехніки.

За результатами конкурсу на посаду директора Наукового ліцею Житомирської політехніки призначено Венцель Наталію.

Науковий ліцей Житомирської політехніки зареєстрований в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 22 липня 2021 року.

Відповідно до освітньої програми, затвердженої педагогічною радою Наукового ліцею Житомирської політехніки, навчання відбувається за двома напрямами: техніко-технологічним та суспільно-гуманітарним профілями.

На навчання до Наукового ліцею Житомирської політехніки за результатами конкурсного відбору зараховано 113 учнів, які навчаються в 4-х групах.

Мова освітнього процесу – українська.

Творчий, кваліфікований педагогічний колектив складається із 17 педпрацівників: Заслуженого працівника освіти України, вчителів–методистів, старшого вчителя, кандидатів педагогічних наук та філологічних наук, майстра спорту України міжнародного класу з легкої атлетики.

У Науковому ліцеї Житомирської політехніки створено наукове товариство «Політехніка».

Учні Наукового ліцею працюють у кабінетах та комп’ютерних класах з підключенням до мережі Інтернет, на базі Державного університету «Житомирська політехніка». Кабінети обладнано комп’ютерами, сучасними телевізорами, лабораторії з фізики та хімії – комплектами лабораторного обладнання для відповідних досліджень та наукових проєктів. Окрім того учні Наукового ліцею користуються ресурсами бібліотечного фонду Житомирської політехніки та спортивною залою.