Забелло Лариса Олександрівна

Вчитель

Вчитель англійської мови в Відокремленому підрозділі “Науковий ліцей” Державного університету “Житомирська політехніка”

Інформація про освіту: Житомирський Державний педагогічний інститут        ім. І. Франка (диплом з відзнакою (09/1985-06/1990), «Англійська і німецька мова».

Посада, кваліфікація, педагогічне звання, почесне звання, науковий ступінь, вчене звання: вчитель англійської мови. Спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «вчитель-методист».

Підвищення кваліфікації:

• курси підвищення кваліфікації заступника директора ЗЗСО з навчально-виховної роботи, свідоцтво №02139713/714-21 від 29.01.2021р., видане Житомирським державним університетом імені Івана Франка;
  • курси підвищення кваліфікації заступника директора ЗЗСО з навчально-виховної роботи, свідоцтво АА02125280/000471-20 від 08.02.2020р., видане КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради;
  • курси підвищення кваліфікації для директорів закладів загальної середньої освіти, заступників директорів закладів загальної середньої освіти, свідоцтво №02139713/714-21 від 18.02.2022р., видане КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради.

Індивідуальна науково-методична тема: «Метод проблемного навчання учнів Наукового ліцею як ефективний шлях формування дослідницької компетентності на уроках англійської мови».

Педагогічне кредо: «Навчаючи інших – вчишся сам».

Педагогічна діяльність:

• Житомирська гуманітарна гімназія №1, м. Житомир (09/2011-…) – заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель англійської мови
  • Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, м. Житомир (2013-2020) – вчитель-тренер
  • Вінницький регіональний центр оцінювання якості освіти (2010-2017) – інструктор, старший екзаменатор, уповноважена особа, експерт
  • Житомирська загальноосвітня спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим зором,

м. Житомир  (09/2008- 02/2011) – вчитель англійської мови, вихователь

• Ліцей приватного вищого навчального заклад «Інститут підприємництва та сучасних технологій, м. Житомир (09/2003 – 09/2008) – заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель англійської мови
  • Управління освіти житомирської міської ради, м. Житомир (02/2003-08/2005) – методист з іноземних мов

Професійний розвиток:

• 7-тижнева інтернатура при Bowling Green State University- Огайо, США (лютий-квітень 2001) – учасник програми «США- Україна Партнери в освіті»

• 10-тижневий он-лайн курс підготовки вчителів англійської мови для людей з особливими потребами American English Institute University of Oregon, США (вересень-грудень 2011)

• «Modern Communicative Methods of Teaching English» («Сучасні комунікативні методи у викладанні англійської мови») – регіональна методологічна конференція при ЖДТУ, м. Житомир (вересень 2013)

• Конференція професійного розвитку вчителів англійської мови, випускників програми «E-Teacher», організована відділом англійської мови при посольстві США в Україні, м. Київ (травень 2014)

• «Використання хмарних технологій у професійній діяльності педагогічних працівників» – курс при ЖОІППО (січень 2016)

• «Process Drama in Teaching and Learning» («Педагогічна драма у викладанні та навчанні») –майстерня професійного розвитку університету Хельсінки, Фінляндія при ЖДУ ім. І.Франка (березень 2016)

• Учасник Всеукраїнської науково-практичної конференції «Теоретико-методологічні засади професійної підготовки керівників навчальних закладів» при ЖДУ ім.І.Франка (березень 2016)

• Літня школа професійного розвитку «English as a 21st Century Skill» за сприяння Корпусу Миру США в Україні, м. Житомир – організатор (червень 2016)

• Літня школа професійного розвитку «Інтегровані змістові лінії та шляхи їх втілення в процес навчання та викладання англійської мови», м. Житомир – організатор (червень 2017)

• «Критичне мислення для освітян» – онлайн-курс на платформі масових відкритих онлайнкурсів Promrtheus (грудень 2017)

• «Вчителі англійської мови – агенти змін», курс підготовки вчителів-тренерів, організований спільно Британською радою в Україні та МОН України, м. Київ (грудень 2017, січень 2018, липень 2019)

• «Методика розвитку критичного мислення учнів у викладанні різних предметів», програма професійного розвитку вчителів, м. Київ (2017)

• «Розвиток здібностей у професійній діяльності», тренінг при ЖДУ ім.І.Франка (липень 2018)

• Всеукраїнський науково-практичний семінар «Теорія і практика викладання англійської мови в початковій школі НУШ» – організатор (лютий 2019)

Нагороди, досягнення, відзнаки:

• Подяка МОН України (2019)
  • Диплом І ступеня міської педагогічної виставки «Сучасна освіта житомира – 2018, «Сучасна освіта Житомирщини – 2018» в номінації «Використання інноваціїних форм, методів, засобів навчання, програм в початковій, базовій і повній загальній середній освіті»
  • Золота медаль Х міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті», м.Київ

Друковані праці:

• І.Самойлюкевич, Л.Забелло. Використання західного досвіду у шкільній освіті України. – К. – 2002.
  • Остапенко Т.Г., Забелло Л.О. Міський фольклорний фестиваль іноземних мов «Festifolk».// English. – 2005. – березень №9 (249), с.3.
  • Забелло Л.О. Language and civic education.// English. – 2008. – червень №21-22 (405-406), с.43.
  • Забелло Л.О. Strategies for teaching language and culture.//English. – 2008. – червень №23-24 (407-408), с.6-15.
  • Забелло Л.О. Teaching language through culture. Moral dilemmas in literature: how culture addresses them.//Вісник ЖДЦНТЕІ. – Житомир. – 2008. – січень-лютий №1-2, с.38-56.
  • Забелло Л., Устинович С. За двома зайцями. Мюзікл.// Дефектолог. – К. – 2012. – вересень №9(69), с19-22.

І. Самойлюкевич, Л. Забелло та інш. «Інтегровані змістові лінії та шляхи їх втілення в процес навчання та викладання англійської мови». – Житомир. – 2018