Геча Олена Анатоліївна

Геча Олена Анатоліївна

Вчитель

Викладач Історії в Відокремленому підрозділі "Науковий ліцей" Державного університету "Житомирська політехніка"

Shares

Інформація про освіту: 1994 – 1999 рр. – навчання на історичному факультеті Ніжинського педагогічного університету ім. М. Гоголя.

 

Посада, кваліфікація, педагогічне звання, почесне звання, науковий ступінь, вчене звання:

вчитель історії Наукового ліцею Житомирської політехніки, вчитель вищої категорії, «старший вчитель».

 

Підвищення кваліфікації:

2017 – 2021 рр. – навчання в аспірантурі кафедри історії України Житомирського державного університету ім. І. Франка.

 

Підвищення кваліфікації:

  • сертифікат Київського національного університету імені Тараса Шевченка «ІІІ Літня школа з вивчення історії Голокосту в Україні», 2018р.
  • курси підвищення кваліфікації вчителів (викладачів) історії, правознавства, громадянської освіти, свідоцтво ЗСО №02139713/9364-20  від 02.10.2020р., видане ЖОІППО
  • курси підвищення кваліфікації вчителів (викладачів) історії, правознавства, громадянської освіти, свідоцтво ТК №02139713/342-20  від 30.07.2020р., видане ЖОІППО
  • курси підвищення кваліфікації вчителів (викладачів) історії, правознавства, громадянської освіти, свідоцтво ЗСО №02139713/1889-21  від 12.02.2021р., видане ЖОІППО

 

Індивідуальна науково-методична тема: «Організація пошуково-дослідницької роботи з історії у сучасному навчальному закладі як передумова прояву самостійності і творчості».

 

Професійне кредо: «Любити те,  що викладаєш, і любити тих, кому викладаєш».

 

Дослідження  власного родоводу, участь у творчих  конкурсах,  конкурсі-захисту МАН, зйомка  відеофільмів, створення буклетів, брошур,  розробка туристичних  маршрутів є тими інструментами, якими учитель формує історичну пам’ять у молодого покоління.  Варто  наголосити,  що  через  родині  історії  передається  не лише життєвий досвід, а й інформація про історичне минуле, оцінка цього минулого.  Щорічно  учні Гечі О.А. стають призерами та лауреатами обласного конкурсу «Чуття єдиної родини» та Всеукраїнського «Батьківщина – моя Україна». Учні  гуртка «Юний волонтер» під керівництвом Олени Гечи стали переможцями в обласному конкурсі «Мандруй рідним краєм». В Обласному Центрі туризму і краєзнавства представлений велосипедний туристичний маршрут «Житомирщина – край краси та звитяги». Цей маршрут також представлений був на Міжнародному конкурсі «Історія моєї громади» учнями гуртка «Пошук» і стали лауреатами, а також на конференції Львівської філії МАН.

Гімназисти, які перемогли в різноманітних конкурсах з власними дослідженнями беруть участь у науково-практичних краєзнавчих учнівсько-студентських конференціях: «Наш рідний край: історія і сьогодення» на базі історичного факультету Житомирського державного університету імені І. Франка, Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» у Миколаєві, Всеукраїнській історико-краєзнавчій  конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» у Черкасах. Результатом участі учнів у конференціях стало публікація їхніх пошуково-дослідницьких робіт у виданнях конференцій, що підвищує мотивацію подальшої пошукової роботи.  Рій «Нащадки козаків» Озерненської гімназії виборов ІІ місце у Всеукраїнському онлайн-конкурсі «Відун» (етап на знання історії) гри «Сокіл»Джура».

Постійно дбає про підвищення фахової майстерності, цікавиться новинками методичної літератури, вивчає перспективний педагогічний досвід. Бере участь у роботі методичної комісії вчителів історії, відвідує онлайн-семінари та інші методичні заходи. У грудні 2019 р.  вчитель історії Озерненської гімназії й аспірантка кафедри історії України ЖДУ ім. Івана Франка Олена Геча  була учасником у міжнародній конференції «30 років падіння Берлінської стіни», яка проходила в Обершлясхаймі та Мюнхені (Німеччина), що була спрямована на розвиток молодіжних ініціатив, підтримку наукових та творчих проєктів та встановлення міжнародних контактів. Була учасником проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» та онлайн-тренінгу «Медіаграмотність для громадян», Всеукраїнського освітнього семінару учителів «Культура пам’ятання» (Рівне), літньої академії Virtual Centropa 2020 (Відень).

Цьогоріч завдяки онлайн-технологіям долучилася разом з науковцями Житомирського державного університету імені Івана Франка до Міжнародної конференції «Уроки Голокосту у світі, який змінюється». Її організатором є меморіальний комплекс вивчення Голокосту Яд Вашем (Ізраїль).  27 січня 2021 р. на кафедрі історії України ЖДУ під час круглого столу до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту Олена Геча представляла доповідь  «Его-документи як джерело дослідження Голокосту». А також стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу наукових, науково-дослідницьких проєктів «Зберігаючи пам’ять про Голокост» та була відзначена спеціальним подарунком за дослідження его-документів про Голокост. Конкурс було проведено Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» спільно з Міністерством освіти і науки України.

Розробки уроків та методичні поради надруковані в інтернет-виданні Центру прогресивної освіти «ГЕНЕЗУМ» «Реалії та перспективи розвитку сучасної освіти: із досвіду роботи українських вчителів» (Житомир, 2020) та «Концепції, реалії та нові стратегії у сфери викладання історико-правознавчих дисциплін (Луцьк, 2020). Має власні методичні розробки, які схвалені методичною радою районного методичного кабінету відділу освіти Житомирської райдержадміністрації, протокол № 5 від 15.03.2017 р. «Організація пошуково-дослідницької роботи з історії у сучасному навчальному закладі». Переможець обласної педагогічної виставки «Освіта Житомирщини» у 2016 р. і  2021 р. у номінації навчально-методичний посібник «Освітні інструменти технології змішаного навчання: формування творчого мислення під час дослідження регіональної історії (на прикладі історії Житомирщини)».

 

Участь у конференціях:

  1. Участь у науково-практичних краєзнавчих учнівсько-студентських конференціях «Наш рідний край: історія і сьогодення» – 2011, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 рр. у Житомирському державному університеті ім. І. Франка. Тема доповідей відповідно: «Історія села Скоморохи Житомирського району», «Основні віхи історії військового аеродрому «Скоморохи», «Багатогранна постать видатного житомирянина Леоніда Волинського», «Кам’яні хрести Житомирщини як пам’ятки історії та культури», «Діяльність  родини  Кудрицьких  у  науково-культурному просторі Житомирщини й України».
  2. 3-4 листопада 2017 р. участь у ІХ Волинській Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції (Житомир). Тема доповіді «Леонід Наумович Волинський та доля шедеврів Дрезденської галереї».
  3. 7 листопада 2017 р. – участь ІV Міжнародній науковій конференції «Україна – Польща: спільні шляхи до свободи. Співпраця польсько-українська в переломних моментах історії та сучасності». Тема доповіді «Постать Леоніда Волинського та його внесок у збереження скарбів Дрезденської галереї».
  4. V Всеукраїнська науково-практична конференція «Політика пам’яті в теоретичному та практичному вимірах. Конструкти формування / коригування колективної пам’яті» (м. Рівне, 11–12 травня 2018 р.)
  5. Літня школа «Мікроісторія, усноісторичні дослідження та пам’ять про Голокост на Житомирщині»(м. Житомир, 14-21 травня 2018 р.)
  6.  ІІІ Літня школа з історії Голокосту в Україні для викладачів та аспірантів (м. Київ, 3-13 липня 2018 р.).
  7. 5 жовтня 2018 р. – V Міжнародна наукова конференція «Польща-Україна: спільні шляхи до свободи. На честь 100 – річного ювілею проголошення державної незалежності України та Польщі. Тема доповіді «Жінка в умовах Другої світової війни: особливості побуту в умовах окупації та евакуації».
  8. 15-17 квітня 2019 р. – VIII Міжнародна науково-практична конференція «Історичні мідраші Північного Причорномор’я» (Миколаїв).  Тема доповіді «Єврейський театр як феномен культури в умовах коренізації (на прикладі театральних закладів Правобережної України)».
  9. 7-10 вересня 2019 р. –  Участь у практичному семінарі німецько-української комісії істориків (DUHK) у співпраці з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні «Історія України між 1939 та 1950 роками в автобіографічних документах» (м. Київ);
  10. 11-17 грудня  2019 р. – участь в Міжнародній конференції «30 років падіння Берлінської стіни» про стан молодіжної політики у країнах пострадянського простору, організатор – Баварська молодіжна рада (Bayerischer Jugendring) (Баварія: Мюнхен, Обершлясхайм)

 

Публікації:

  1. Організація пошуково-дослідницької роботи з історії у сучасному навчальному закладі (брошура). Схвалено методичною радою районного методичного кабінету відділу освіти  Житомирської райдержадміністрації.            Протокол   № 5 від 15.03.2017 р.
  2. Історія військового аеродрому «Скоморохи» – «Озерне» у 30-80-х рр.         ХХ ст. / А.О. Захарчук, О.А. Геча. – Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, 2015. – 60 с.: іл.
  3. Геча О. А. Леонід Наумович Волинський та шедеври Дрезденської галереї // Матеріали ІХ Волинської Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції (м. Житомир, 3-4 листопада 2017 р.): Збірник наукових праць. – Житомир: Полісся, 2017. – 184 с.
  4. Геча О.А.  Жінка та війна у мемуарах та оповіданнях її свідків й учасниць // Наукові праці історичного факультету Запорізького національного університету. – Запоріжжя: ЗНУ, 2018. – Вип. 51. – С. 361-366.
  5. Геча О.А.  Єврейські жінки в умовах окупації та евакуації: різні стратегії виживання (на прикладі представниць родини Рабіновичів) // Intermarum: історія, політика, культура. Житомир. – № 5, 2018 р.  – С. 251-263.
  6. Геча О.А.  Пам’ять про Бабин Яр: загальнолюдський та персональний вимір (на прикладі родини Рабіновичів) // Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Історія. Вип. 29. – Вінниця, 2019. –  С. 31-38.
  7. Геча О.А.  Єврейський театр як феномен культури в умовах коренізації (на прикладі театральних закладів Правобережної України) // Матеріали VІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Історичні мідраші Північного Причорномор’я» – Випуск VIII. – Том ІІ. – Миколаїв, 2019. –

С. 251-264.

  1. Olena Hecha. ENGINEERING AND TECHNICAL INTELLIGENCE OF UKRAINE OF THE GREAT TERROR TIMES (on the example of the Сonstantinovskys family representatives) // Intermarum: історія, політика, культура. Житомир. – № 6, 2019 р. С. 115-137.

Додаткова освіта:

«Українські книжки для виховання толерантності» (Український центр вивчення історії Голокосту, Житомир, 19-20 листопада 2010 р.).

Практикум «Мова ворожнечі у ЗМІ та Інтернеті, у повсякденні. Протидія мові ворожнечі»(Український центр вивчення історії Голокосту, Житомир, 2-3 лютого 2017 р.).