Боровська-Карандюк Ірина Анатоліївна
Вчитель української мови й літератури та зарубіжної літератури в Відокремленому підрозділі “Науковий ліцей” Державного університету “Житомирська політехніка”
Інформація про освіту:
- Житомирський державний університет ім. Івана Франка 2005р., за напрямом підготовки «Педагогічна освіта», кваліфікація бакалавра педагогічної освіти, вчителя української мови та літератури.
- Житомирський державний університет ім. Івана Франка 2006р., спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література. Соціальна педагогіка», кваліфікація вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури, соціального педагога для середніх освітніх закладів.
- Житомирський державний університет ім. Івана Франка 2007р., спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література», кваліфікація магістра педагогічної освіти, викладача української мови та літератури.
Посада, кваліфікація, педагогічне звання, почесне звання, науковий ступінь, вчене звання: учитель української мови й літератури та зарубіжної літератури.
Підвищення кваліфікації:
- курси підвищення кваліфікації учителів української мови та літератури, (30 год.) свідоцтво № 02139713/11687-20 від 20 листопада 2020р., видане комунальним закладом «Житомирський обласний інститут післядипломної освіти» Житомирської обласної ради.
- курси підвищення кваліфікації при комунальному закладі «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради, з 26 по 29 жовтня 2021р.
Індивідуальна науково-методична тема:
«Емоційний інтелект мовної особистості ліцеїста: шляхи формування».
Педагогічна, у тому числі науково-педагогічна діяльність:
- 2007р. – учитель зарубіжної літератури Народицької ЗОШ І-ІІІ ст.
- 2008р. – соціальний педагог ЗОШ №8 м. Житомира.
- 2008-2022рр. – учитель української мови й літератури Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради
Професійна діяльність:
- упровадження елементів інноваційних та інтерактивних освітніх технологій, активізація мовної діяльності ліцеїстів, розвиток зв’язного мовлення, орфографії та синтаксису, використання виховного потенціалу літературних творів для виховання патріотизму та високих моральних якостей учнів
- практика використання інноваційних форм організації уроку, активне застосовання проектних технологій та ІКТ, підвищення рівня мовленнєвих компетенцій учнів
- досвід багатопланової позакласної роботи: випуски тематичних газет, організація і проведення виховних заходів, активна участь у реалізації проектів, навички підготовки учасників предметних олімпіад та наукових конференцій.
Проводжу змістовну роботу з потенційно обдарованими учнями.
Мої учні – активні учасники олімпіад, турнірів та конкурсів.
ОЛІМПІАДИ
Призери ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови й літератури: 2011 рік – диплом ІІІ ступеня; 2017 рік – диплом ІІІ ступеня; 2019 рік – диплом ІІ ступеня; 2020 рік – два дипломи І ст.; 2022 рік – два дипломи ІІ ст ( 7 переможців); 2021 рік – VIII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На урок (зима)» – один диплом Іст., два дипломи ІІ ст., два дипломи ІІІ ст. (5 переможців); 2021 рік – Всеукраїнська олімпіада «Всеосвіта Весна-2021» – шість дипломів І ст., один диплом ІІ ст., три дипломи ІІІ ст. (10 переможців);
КОНКУРСИ ТА МАРАФОНИ
2014 рік – Міжнародний мовно-літературний конкурс ім. Т. Шевченка (обласний етап) – 3 місце (1 переможець);
2021 рік – Всеукраїнський конкурс «#ТГШ207: Таємниця генія Шевченка» – два дипломи І ст, один диплом ІІ ст. (3 переможця);
Призери Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика:
2019 рік – 3 місце (1 переможець); Призери Марафону з української мови ім. П. Яцика (26 лютого до 21 березня 2021 року) – 6 учасників успішно пройшли усі чотири етапи мовного конкурсу та отримали сертифікати з відзнакою (6 переможців).
Всеукраїнський конкурс есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи. 2020-2021н.р. – 1 ліцеїст потрапив у список переможців; 2021-2022 н.р. – 1 ліцеїст (учитель Боровська-Карандюк І.А.) потрапив до списку переможців.
2021 р., 2022р. – участь у Міжнародній науково-практичній студентсько-учнівській конференції «Мовні виміри світу» в дистанційному режимі.
КОНКУРС-ЗАХИСТ МАН
Призери ІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (5 переможців): 2019 рік – диплом ІІ ступеня; того ж року учениця представляла Житомирську область на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН ІІІ етапу в секції «Українська мова»; 2020 р. – диплом ІІ ступеня в секції «мовознавство»; 2021 р. – у ІІ етапі конкурсу-захисту робіт МАН узяли участь 2 учасника, кожен з яких отримав призове місце, зокрема І місце, відділення «Мовознавство», секція «Українська мова»; І місце, відділення «Філософія та суспільствознавство», секція «Журналістика»; (наукові керівники – Боровська-Карандюк І.А., Гримашевич Г.І.); того ж року ліцеїсти представляли Житомирську область на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН ІІІ етапу у відповідних секціях. 2022 р. – ІІІ місце, відділення «Мовознавство», секція «Українська мова».
ТУРНІРИ Обласний турнір журналістики: команда ліцеїстів зайняла перше місце (2018 р., 5 ліцеїстів) та 2 місце (2019 р., 5 ліцеїстів) – у турнірі юних журналістів . Команда «Fourth Estate» (четверо ліцеїстів) Житомирського обласного ліцею Житомирської обласної ради представляла Житомирську область на Всеукраїнському турнірі юних журналістів у 2018 році в Сумах. За результатами змагань ХІV Всеукраїнського турніру юних журналістів команда здобула диплом IIІ ступеня, диплом за перемогу в номінації «Вдалий дебют».
Наукова діяльність:
АВТОР МЕТОДИЧНИХ ПОСІБНИКІВ: «Проблемних підхід до вивчення синтаксису», «Лінгвістичний аналіз художнього тексту», «Формування медіа- та інформаційної грамотності, соціальної компетентності ліцеїстів у процесі навчання української мови і літератури та в позаурочній діяльності», «Емоційний інтелект мовної особистості ліцеїста: шляхи формування», «Дайджест випусків ліцейної газети», який містить добірку статей із випусків ліцейної газети Terra Liceum, (редактор І.А. Боровська-Карандюк).
СПІВАВТОР ЗБІРНИКІВ: «Розвиток творчого потенціалу учасників освітнього процесу як запорука якісних змін освітнього середовища закладу», «Створення системи розвитку, саморозвитку та самореалізації творчої обдарованої особистості педагога та ліцеїста в умовах інноваційного закладу освіти: збірник наукових статей».
УКЛАДАЧ ТА КОРЕКТОР ВИДАНЬ: «Літопис творчого зростання. 30 кроків до успіху». Збірки науково-методичних доробок, яка містить напрацювання з досвіду роботи методичної комісії філологів. В інформаційно-методичному виданні представлені матеріали, які характеризують узагальнений досвід роботи методичної комісії вчителів української мови й літератури, зарубіжної літератури та учителів іноземної мови в напрямку використання нових інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) та цифрових освітніх ресурсів (ЦОР) в освітньому просторі ліцею та їх вплив на формування інформаційно-цифрової компетентності ліцеїстів і педагогів.
УЧАСНИК ОБЛАСНИХ, МІЖНАРОДНИХ ТА НАЦІОНАЛЬНИХ ОСВІТЯНСЬКИХ ВИСТАВОК: «Інноватика в освіті України» (2020-2021 рр.), «Сучасна освіта Житомирщини». У 2019 році на освітянській виставці «Сучасна освіта Житомирщини» диплом ІІ ступеня за науково-методичний посібник «Формування медіа- та інформаційної грамотності, соціальної компетентності ліцеїстів у процесі навчання української мови і літератури та в позаурочній діяльності».
Участь у конференціях:
ДОПОВІДАЧ КРУГЛОГО СТОЛУ «Сучасні підходи до забезпечення якості освіти: освітня парадигма авторської школи «Школа становлення відповідального громадянина»» ( Сертифікат доповідача, 2021 р.).
З 2017 року входжу до складу журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.
22 лютого 2022 року у рамках проєкту «PRO ВІД ПРОФЕСІОНАЛІВ У ЖДУ ІМЕНІ ФРАНКА» провела зустріч зі студентами на тему «Емоційний інтелект мовної особистості учня: шляхи формування».
Входила до складу атестаційної комісії Житомирського обласного спортивного ліцею Житомирської обласної ради.
Була членом науково-методичної ради Житомирського обласного спортивного ліцею Житомирської обласної ради щодо білінгвального навчання.
Нагороди, досягнення, відзнаки: (грамоти, подяки тощо)
Почесними дипломами Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України за вагомий особистий внесок з упровадження інновацій в освітню практику (2018- 2020 рр.);
Подякою управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації за сумлінну працю, успіхи, досягнуті в підготовці учнів до ЗНО-2019, плідну педагогічну діяльність (2019 р.);
Подяками управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації за значні успіхи в стимулюванні творчого самовдосконалення учнівської молоді, підготовку переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів (2015-2020 роки);
Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України Національної академії наук України Національного центру «Мала академія наук України» за плідну і бездоганну працю, професійну майстерність, високу результативність і ефективність у науково-педагогічній діяльності та з метою піднесення престижу педагогічних працівників, які зробили вагомий внесок у розвиток Житомирського територіального відділення МАН України (2020 р.).
Подякою Міністерства освіти і науки України за сумлінну та бездоганну працю, плідну педагогічну діяльність, високі досягнення у навчанні та вихованні учнівської молоді (2021 р.).